Infrasauna

Účinky infrasauny na lidský organismus

Není tomu dlouho, kdy se zdravého infrazáření v podobě infrasauny začalo využívat i mezi běžnou populací. Tato technologie má však bohatou historii, neboť objevena byla již v 60. letech 20. století v Japonsku, kde dodnes probíhá neustálý výzkum lékařů a fyzioterapeutů. Příroda nám jej pak v malém množství dopřává již miliony let prostřednictvím slunečních paprsků, ze kterých lidské tělo záření absorbuje. 

Infrazáření na naše tělo působí velmi blahodárně, neboť při pobytu v infrasauně produkují speciální topidla tzv. zdravé infračervené teplo. Ve skutečnosti však jde o světlo ve vlnových délkách, při kterých již není lidským okem viditelné. Toto záření pak naše těla přijímají a to do hloubky až 4 cm. Na rozdíl od klasické finské sauny, kde tělo přijímá teplo z okolní teploty vzduchu, je organizmus prohříván rovnoměrně po celém jeho povrchu, mnohem rychleji a intenzivněji. Tím zlepšuje krevní oběh, roztahuje tkáně a blahodárně tak působí na kompletní zdraví člověka.

Zrychlením metabolismu a energetického výdeje způsobeného pocením, které v infrasauně po chvíli také nastává, se tělo navíc zbavuje škodlivých a toxických látek, které se v něm jinak hromadí a umožňují tak v budoucnu rozkvět mnoha závažných onemocnění a chorob. Pot vyprodukovaný v infrasauně dosahuje ve svém složení podílu až 20 % škodlivých látek a 80 % vody, zatímco při běžném pocení odchází tyto látky z těla v maximálním množství 3 %. Při pocení a působení infrazáření se spalují i kalorie a to až 300 kcal během půlhodinové terapie. S infrasaunou tedy mohou s úspěchem hubnout i ti, kterým jejich zdravotní stav neumožňuje dostatek potřebného pohybu.

Infrasauna tak pomáhá nejen zlepšovat naše zdraví a předcházet vážným nemocem, jako je cukrovka, onemocnění srdce a mnohé další, ale velmi pozitivně působí na sílu a vitalitu celého organizmu uvnitř i na povrchu. Vysoce efektivní je při léčbě různých kožních onemocnění, jako jsou ekzémy, lupénka nebo akné. Při pocení rovněž odumírají staré kožní buňky, díky čemuž se kůže vypíná a ozdravuje a účinně tak můžete bojovat např. s celulitidou a dosáhnout celkově mladistvějšího vzhledu.


Barevná světelná terapie

Barevná světelná terapie vyvíjí svůj prospěšný účinek v našem mozku.

Pomocí řídicího programu se barevná světla v infrasauně pomalu střídají.

Každá barva v závislosti svého složení má odlišné účinky, výsledkem těchto účinků se aktivizují různé části našeho těla.

Modrá: barva nebe a vody, kterou dávají i do souvislosti s chladem.

Chlad zpomalí funkci organismu. Modrá barva má uklidňující, relaxační účinek na nervový systém. Zpomalí krevní oběh a s tímto nastaví krevní tlak na normální hodnotu. Pomáhá při překonání poruchy spánku a neklidu. Její účinek vytváří rovnováhu a harmonii.

Zelená: barva přírody. Je uklidňující a inspirující v jednom, vypíná a regeneruje. Má pozitivní účinky na plíce, pokožku, na bolesti hlavy, na svalové záněty. Pomáhá při stabilizaci citového stavu.

Žlutá: barva slunce, zesilňuje pozitivní myšlení, zlepšuje celkový duševní a tělesný stav, posiluje nervový systém, zmírňuje příznaky deprese. Povzbuzuje k pohybu, k duševní a fyzické aktivity. Nedoporučuje se příliš nervózním lidem a lidem se sklonem ke stresu!

Červená: barva lásky a vášně. Dávají ji do souvislosti s ohněm a teplem. Je také barvou vitality, stimuluje krevní oběh. Má blahodárné účinky na srdce, pomáhá při strávení, tonizuje svalstvo. Vyvolává silné a intenzivní pocity.

© 2016 RELAX STUDIO. Dědibaby 25, Vojkovice, 277 44
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!